black and white bed linen

Chosė Silva

1914-1999m.

Žmogus turintis nuojautą

Chosė Silva 1966 metais JAV pristatė savo sukurtą unikalų metodą, tikindamas, kad kiekvienas žmogus gali pasiekti genialių rezultatų, ir sukėlė revoliuciją psichoterapijos pasaulyje. Šio metodo esmė - emocijų valdymas ir proto kontrolė.

Silva metodas šiandien žinomas ne tik JAV, Europoje, Azijoje, bet ir Lotynų Amerikoje. Ši sistema išversta daugiau nei į 30 kalbų.

Silva metodą studijavo Luisa Hay, Richardas Bachas, Deepakas Chopra ir kt.

"Mūsų smegenys - galingas kompiuteris, tik mes neturime instrukcijos, kaip juo naudotis". Ch.Silva

Silva metodo pradžia

Ch.. Silva gimė mažame miestelyje Teksaso valstijoje 1914 metais. Anksti neteko tėvo. Jį, vyresnę seserį ir jaunesnįjį brolį augino močiutė. Ch. Silva dirbo nuo mažumės - pardavinėjo laikraščius, valė batus. Jis niekada nelankė mokyklos, bet išmoko rašyti ir skaityti stebėdamas, kaip jo brolis ir sesuo atlieka namų darbus. Būdamas 15 metų išmoko remontuoti radijo prietaisus, o tai vėliau padėjo pamatus jo verslui.

Antrojo pasaulinio karo metu Ch. Silva tarnavo JAV armijos ryšininkų korpuse. Per medicinos apžiūrą jam teko pabendrauti su kariuomenės psichiatru. Po šio pokalbio Ch. Silva susidomėjo psichologija.

Baigęs tarnauti, tęsė radijo prietaisų remonto verslą. Po penkerių metų, paplitus televizijai, verslas suklestėjo.

Ch. Silva neturėjo specialaus psichologinio išsilavinimo. Maža to, nebuvo baigęs net pradinės mokyklos. Jo gyvenimo universitetai - nuolatinė kova dėl išlikimo vaikystėje, smalsumas ir žinių siekimas jaunystėje, sugebėjimas pastebėti, lyginti ir neįtikimas darbštumas brandos metais.

Iš prigimties meksikietis, Silva tuometėje Amerikoje buvo "antrarūšis" pilietis. Jo padėtį komplikavo ir katastrofiškas šeimos skurdas. Tačiau kova dėl išlikimo baigėsi pergale - sulaukęs 30 metų jis jau buvo klestintis verslininkas ir didelės šeimos galva. Daugeliui žmonių tai būtų svajonių įgyvendinimas, tačiau Silva siekė sukurti sistemą, kuri padėtų jo vaikams geriau mokytis.

Tai paskatino jį savarankiškai mokytis psichologijos. Pomėgis palaipsniui tapo tikslu ir gyvenimo prasme. Į savo tyrinėjimus jis investavo daugiau nei pusantro milijono dolerių.

Ch.. Silva keliavo po pasaulį, gilinosi į įvairius Rytų ir Vakarų proto kontrolės metodus ir technikas, studijavo žmogaus smegenų veiklą, kol galiausiai visą informaciją apibendrino ir pateikė visuomenei 1966 metais. Nuo tos akimirkos šis metodas tapo didžiausia dovana pasauliui ir kiekvienam žmogui.